Zegarki męskie

na bransoletki, które będą stanowić doskonały dodatek do całego stroju. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie dla siebie zegarka. Nowoczesne zegarki nie tylko mogą ciekawie wyglądać, ale są też bardziej funkcjonalne, ponieważ mo

Zegarki męskie

Dodatki na rękę

Jakie dodatki możemy wybrać, aby ozdobić rękę? W grę wchodzi oczywiście biżuteria. Możemy kupić piękne pierścionki, na przykład zawierające kamienie szlachetne, albo zdecydować się na bransoletki, które będą stanowić doskonały dodatek do całego stroju. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie dla siebie zegarka. Nowoczesne zegarki nie tylko mogą ciekawie wyglądać, ale są też bardziej funkcjonalne, ponieważ mogą nie tylko wskazywać dokładny czas, ale także spełniać funkcję kalendarza i tym podobne. Kiedy odwiedzimy sklep z zegarkami przekonamy się jak wiele różnych produktów mamy do wyboru i na pewno zdołamy wybrać coś, co nam przypadnie do gustu.


Pierwsze tego typu zegary posiadały tarcz

Ze względu na metodę pomiaru czasu można podzielić zegary na

Podział ze względu na sposób wskazywania czasu:

Zegary wykorzystywane są do mierzenia i wskazywania czasu w różnych celach:

Podstawowa budowa zegara obejmuje cztery zasadnicze segmenty:

Kalendarium rozwoju zegarów:

W okolicach 1000 roku, późniejszy papież Sylwester II, zbudował w Magdeburgu, pierwszy zegar z obciążnikiem i mechanizmem bicia. Wzorem tej budowli, rozpowszechniły się w XIV wieku zegary wieżowe. Pierwsze tego typu zegary, posiadały tarcz i wskazówek, a czas sygnalizowało bicie dzwonu. Zegary wieżowe powstały we Włoszech (Mediolan 1335 rok, Padwa 1344 rok) i Polsce (Kraków 1364 rok, Wrocław 1368 rok, Toruń 1385 rok), wcześniej niż we Francji (Paryż 1370 rok) i Rosji (Moskwa 1404 rok).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar


Również pojawiło się tam wielu konstruktorów

W roku 1510, niemiecki ślusarz Peter Henlein, skonstruował pierwszy przenośny zegarek, stosując przy jego mechanizmie małą sprężynę do napędu. Ten rodzaj zegarka stał się wzorem w całej Europie, a szczególne upodobanie odnalazł w Genewie. Do wolnego miasta jakim była Genewa, wiódł szlak dla ludzi którzy z Francji i Niemiec szukali azylu przed prześladowaniami religijnymi. Również pojawiło się tam wielu konstruktorów zegarków. W 1686 r. w Genewie pracowało niespełna 700 zegarmistrzów, a w końcu XVIII w. dziedzina ta dawała już utrzymanie 6 tys. ludzi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar



© 2019 http://informator.stalowa-wola.pl/