Transport grupowy czyli autokary

busySzykuje się nowy przełom w dziadzinie napędzania pojazdów- napęd hybrydowy. To połączenie zalet silnika spalinowego oraz elektrycznego- podczas jazdy mały silnik spalinowy ładuje baterie do napędzającego pojazd silnika elektr

Transport grupowy czyli autokary Transport krajowe bywają ciężkie, szczególnie z wycieczką zorganizowaną, zdarza się, że jest potrzeba zorganizowania większego autokaru. Dobrze jest mieć kontakt na .

Hybrydowe busy

Szykuje się nowy przełom w dziadzinie napędzania pojazdów- napęd hybrydowy. To połączenie zalet silnika spalinowego oraz elektrycznego- podczas jazdy mały silnik spalinowy ładuje baterie do napędzającego pojazd silnika elektrycznego.

To rozwiązanie jest bardzo wydajne i tańsze niż większość obecnych napędów czysto spalinowych. Czy to możliwe że niedługo autobusy będą w ten sposób napędzane? Całkiem prawdopodobne, tak samo jak i inne pojazdy. Miejmy tylko nadzieję, że w związku ze zmniejszeniem kosztów eksploatacji zmniejszeniu ulegną też ceny biletów i przejazdów autokarami.


Kontrola przed wyjazdem

Kontrole autokarów przed podróżą zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza przy wycieczkach szkolnych. Powodów jest wiele, zaczynając od zaleceń zwiększenia tychże kontroli. Rodzice dzieci również coraz częściej nalegają na kontrolę stanu technicznego oraz trzeźwości kierowcy, a policja ma obowiązek przyjechać na każde takie zgłoszenie.

Badanie podstawowych kwestii sprawności technicznej pojazdu np. sprawdzenie hamulców czy świateł, to nieodzowna część kontroli przeprowadzanej przez policję po otrzymaniu zgłoszenia. Dodatkowo sprawdzane są bagażniki, silnik oraz wnętrze autokaru w poszukiwaniu potencjalnych niebezpieczeństw. Ważną częścią kontroli jest też sprawdzenie podwozia w poszukiwaniu ewentualnych oznak zniszczenia, czy ładunków wybuchowych. Jeżeli mamy wątpliwości co do stanu technicznego autokary należy zawsze zadzwonić na policję, aby przeprowadzili taką kontrolę, może ona uratować wiele żyć.


Niskopodłogowy autobus

Autobus niskopodłogowy ? pojazd klasy I, II lub A, w którym co najmniej 35 % powierzchni dostępnej dla pasażerów stojących (lub w jego przedniej części w przypadku pojazdów przegubowych bądź na pokładzie dolnym w przypadku pojazdów dwupokładowych) stanowi powierzchnię bez stopni i zapewnia dostęp do co najmniej jednych drzwi głównych1.

Autobus, który nie ma stopni wejściowych, co jest ułatwieniem przy wymianie podróżnych na przystankach oraz dla osób niepełnosprawnych, starszych i z wózkami dziecięcymi. Część autobusów niskopodłogowych umożliwia swobodny przewóz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_niskopodłogowy



© 2019 http://informator.stalowa-wola.pl/