Sweter i kardigana. Do czego ubrać?

garderobę o fajne swetry i kardigany. Wikipedia i kardiganKardigan (ang. cardigan) ? rodzaj swetra bez kołnierza, zapinanego z przodu na guziki lub zamek. Guziki w damskim kardiganie często są duże i stanowią element ozdobny. N

Sweter i kardigana. Do czego ubrać? Wieczorem, gdy na zewnątrz temperatura jest już niższa, warto ubrać coś z długim rękawem. Sweter to świetna partia garderoby, która jest dobra w wielu sytuacjach. Zobacz i poszerz swoją garderobę o fajne swetry i kardigany.

Wikipedia i kardigan

Kardigan (ang. cardigan) ? rodzaj swetra bez kołnierza, zapinanego z przodu na guziki lub zamek. Guziki w damskim kardiganie często są duże i stanowią element ozdobny.

Nazwa pochodzi od tytułu angielskiego generała Jamesa Thomasa Brudenella (1797-1868) ? hrabiego Cardigan, który podczas wojny krymskiej w bitwie pod Bałakławą poprowadził słynną szarżę lekkiej brygady kawalerii brytyjskiej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardigan


Kwestia ubioru w pracy

W zależności od naszej profesji, ubiór może mieć większe lub mniejsze znaczenie. Istnieją oczywiście zawody, w których możemy nosić wybrany przez nas, dowolny strój. W niektórych przypadkach wymagane jest noszenie specjalnego uniformu, jak na przykład podczas prac w zakładach przemysłowych. Niektóre profesje wymagają jednak przestrzegania ściśle określonych zasad, dotyczących nawet wysokości obcasa dla kobiety.

Do takich zawodów należą przede wszystkim prace w administracji czy korporacjach finansowych. Tak zwany dresscode ? obowiązek przychodzenia do pracy w określonym stroju ? jest bardzo rozpowszechniony zwłaszcza w miejscach pracy w dużych miastach, chociaż nie zawsze jest to regułą.


Krótko o swetrze i jego definicja

Sweter, pulower - rodzaj ciepłej bluzy z dzianiny, najczęściej wełnianej (lub - współcześnie - z dodatkiem włókien sztucznych). Najcieplejsze, z długimi rękawami, nierozpinane (wkładane przez głowę - ang. pull - "ciągnąć", over - "przez"; tu: "wciągać przez głowę"), często z golfem, dziane są z grubej wełny.

Ten element stroju opracowany został przez gaelickich rybaków z wysp Aran u zachodnich wybrzeży Irlandii i do dzisiejszych czasów wyrób swetrów jest jednym ze źródeł utrzymania tamtejszych mieszkańców. Tego rodzaju swetry modne były także w XX wieku, np. jako element stroju narciarskiego. Z tego okresu pochodzą norweskie kolorowe wzory ozdabiające swetry.

Lżejsze swetry bywają zapinane na guziki bądź na zamek błyskawiczny, z różnymi odmianami wykończenia pod szyją. W Polsce, podobnie jak w Niemczech, Rosji czy Niderlandach, pulowerami zazwyczaj nazywa się odmianę swetrów bez rękawów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sweter



© 2019 http://informator.stalowa-wola.pl/